+90 (534) 236 18 04

   Stomatoloji

   STOMATOLOJİ

   Stomatoloji, ağız hastalıkları ve hastalıkları ile ilgilenen bir tıp disiplinidir. Stomatology, ağızla ilgili hastalıklara vurgu yaparak dişlerle ilgili bilgileri içerdiğinden, aynı zamanda bir şemsiye terim olarak kabul edilir. Bir stomatolog, tıp doktoru, diş hekimliği doktoru veya diş hekimi olabilir. TR

   Ağız Bozuklukları Türleri

   Ağız kanseri

   Ağız kanseri, anormal karsinom hücrelerinin çiçek açmasıyla başlayan, ardından orada kalan ağız yaralarının büyümesiyle başlayan iki farklı aşamada gelişir. Bu ağız lezyonları, ağız boşluğunun farklı bölgelerinde herhangi bir yerde ortaya çıkabilir ve tedavi edilmezse son derece riskli olabilir.

    

   Dişeti Atrofisi

   Dişeti atrofisi, diş etlerinizin diş yüzeyi boyunca onları açıkta bırakmak için hareket etmeye başladığı zamandır. Bu genellikle dişlerin gıda ve maddelere karşı hassasiyetine neden olur.

    

   Diş Erozyonu

   Emaye erozyonu, aşındırıcı aşınma veya diş erozyonu olarak da adlandırılan diş erozyonu, bakteriler değil asidik maddeler nedeniyle diş sert dokusunun kaybı veya aşınması olduğunda meydana gelir. Alkolsüz içecekler, özellikle gazlı içecekler ve enerji içecekleri bu durumun önemli bir nedeni gibi görünmektedir.

    

   Çatlak Diş Sendromu

   Çatlak diş sendromu, özellikle uyku sırasında dişleri amaçsızca gıcırdatma alışkanlığı olan ve dişlerde iç çatlaklara neden olan bruksomaninin bir sonucudur.

   Bir diş çatlağının görülmesi genellikle zordur, ancak doğru açıyla ısırıldığında aşırı ağrıya neden olabilir. Bununla birlikte, küçük bir diş çatlağı tipik olarak ağrıya neden olmaz. Yaygın tedaviler dolaylı restorasyonları içerir.

    

   Diş Plak ve Diş Taşı

   Diş plağı veya oral biyofilm, milyonlarca bakteri içeren diş yüzeyinde oluşan yumuşak yapışkan bir filmdir. Bu bakteri filmi, rafine karbonhidratlar (nişastalar ve şekerler) içeren maddeler temizlenmediğinde birikir. Plak sertleştiğinde, diş taşı veya diş taşı haline gelir ve bu da tedavi edilmezse diş çürümesine neden olabilir.

    

   HERA HEALTHCARE delivers intuitive, customized healthcare solutions to meet your treatment needs.

   GET A QUOTE

   Fill up the form
   and we will contact you as soon as possible.

   GET A QUOTE

   Fill up the form and we will contact you as soon as possible.

   Play Video

   Онлайн Консультации

   Подготовьтесь к лечению за границей Проконсультируйтесь с врачом онлайн!
   125 евро или
   150 долларов
   • Частная консультация
   • Аудиозвонок
   • Консультация по электронной почте
   • Бесплатное сопровождение координаторов HERA

   Online Consultation

   Get Prepared Well for Treatment Abroad Take Online Doctor Consultation!
   €125 or $150
   • Private Consultation
   • Audio Call
   • Conclusion by e-mail
   • Free Follow Up with HERA Case Managers
   Play Video

   Book an Appointment

   [latepoint_book_button]