+90 (534) 236 18 04

   Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi

   Aynalarla barışmanın zamanı geldi.  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, vücuttaki doğuştan ve sonradan oluşan kusurların, şekil bozukluklarının ve işlev bozukluklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. 

   Estetik ameliyatların asıl amacı görünümü iyileştirmek iken, plastik ve rekonstrüktif ameliyatlar ise hastalıkları ortadan kaldırmak ve işlevi yeniden kazanmak için yapılır. Sadece kozmetik kaygılarla yapılan ameliyatlar dışında tüm bu hedeflere ulaşmak esastır.

   Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi aşağıdaki hastalıklarla ilgilenir:

   • Yarık damak ve dudak
   • Baş ve boyun tümörleri
   • Konjenital uzuv anomalileri
   • kepçe kulak
   • Dekübit ülserleri
   • Kraniyofasiyal cerrahi
   • Maksillofasiyal travma cerrahisi
   • Genital organların konjenital anomalileri
   • Kazaya bağlı yaralanmalar
   • İyileşmeyen veya karmaşık yaralar
   • yara izleri
   • cilt kanserleri

   Estetik Cerrahi

   Burun Estetiği (Rinoplasti) : En belirgin yüz organlarından biri olan burnun aşırı büyük veya kancalı olması ve bu durumların estetik kaygılara yol açması durumunda hastanın isteği üzerine rinoplasti olarak da adlandırılan burun estetiği ameliyatı yapılabilir.

   En sık estetik amaçlı yapılan rinoplasti, septum eğriliği (burun boşluğunu ikiye bölen duvar) ve hipertrofik burun konkasının tedavisi için de yapılabilmektedir.

   Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) : Yaşlanmaya bağlı olarak üst göz kapağının sarkması hem görme alanını etkiler hem de yüz estetiği için olumsuz sonuçlara neden olur. Ayrıca göz kapaklarında kırışıklıklar oluşur ve yaşlanma ve çevresel faktörlere bağlı olarak alt göz kapağının altında şişlik ve kırışıklıklar oluşur. Bleferoplasti hem bu durumları tedavi eder hem de göz kapağı kusurlarını düzeltir.

   Küçük dokunuşlar çok daha genç bir görünüme dönüşür

   Yüz germe: Yüz dokularının elastikiyetini kaybettiği ve yaşlanmaya bağlı olarak yerçekimine karşı koyamadığı durumlarda ciltte sarkmalar ve oluklar oluşarak daha yaşlı bir görünüme neden olur. Estetik cerrahlar hastanın beklentilerini/isteklerini dikkate alır ve bu tür kusurları ortadan kaldırarak yüzün daha genç görünmesini sağlar.

   Meme Estetiği: Meme estetiği ameliyatları üç kategoriye ayrılır; meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme (mastopeksi).

   Memenin şekli ve büyüklüğü estetik görünüm için önemlidir ancak daha da önemlisi meme dokusunun fazlalığı duruş bozukluklarına ve kronik sırt ağrılarına yol açar. Büyük göğüslerde fazla meme dokusu alınır. Memede sarkma olması durumunda meme küçültme ameliyatı meme dikleştirme ile birleştirilir ve memenin görünümü düzelir. Böylece hastaların konforu artar ve sırt ağrısı gibi bazı rahatsızlıklar hafifler veya tamamen ortadan kalkar.

   Meme büyütme ameliyatları en sık yapılan estetik ameliyatlar arasındadır. Bir kadın memelerinin çok küçük olduğunu düşünüyorsa ve estetik kaygıları varsa, kişinin beklentileri ve vücut ölçüleri dikkate alınarak uygun bir meme protezi ile memelerin hacmi/büyüklüğü arttırılabilir. Büyük göğüsler sarkıklıkla ilişkilendiriliyorsa meme büyütme ameliyatı, meme küçültme ameliyatında olduğu gibi meme dikleştirme ile birleştirilir. Bu sayede hem sarkıklık giderilir hem de memelerin hacmi arttırılır.

   Karın germe (abdominoplasti): Yaşlanma, hızlı kilo alıp verme döngüleri ve hamilelik sonucunda karın dokularının elastikiyeti kaybolabilir ve sarkmalar meydana gelebilir. Karın germe (veya karın germe) sarkmaları ve fazla deriyi ortadan kaldırarak karın görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. Ancak bu işlem bir kilo verme ya da eğilme yöntemi olarak görülmemelidir.

   Liposuction (bölgesel yağ aldırma ): Liposuction, bölgesel yağ birikimini ortadan kaldırarak ilgili vücut bölümünün estetik görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. İşlem bir kilo verme ameliyatı veya yöntemi olarak görülmemelidir.

   Yağ enjeksiyonu: Yağ enjeksiyonu, başta yüz olmak üzere vücudun herhangi bir bölgesindeki olukları/çukurları gidermeyi ve ilgili bölgedeki hacmi iyileştirmeyi amaçlar. Ayrıca kırışıklıkları gidermek için de uygulanabilir. İşlem en sık yüz, elmacık kemikleri ve çene ucunun yeniden şekillendirilmesi için yapılır. Hastadan elde edilen yağ dokusu işlenir ve estetik görünümü iyileştirmek için ilgili vücut bölgesine enjekte edilir.

   Kulak estetiği: Estetik kulak ameliyatları, aşırı büyük veya küçük kulak kepçelerini ve kulak kıvrımlarındaki anormallikleri gidermek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Kepçe kulak çocukluk çağında sık görülen hastalıklardan biridir.

   Hera Healthcare’in global hastane ve doktor ağı sayesinde estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahlarla görüşebilir ve gerçekçi beklentileriniz karşılanabilir.

   Özel danışmanlık için lütfen bizimle iletişime geçin.

   HERA HEALTHCARE delivers intuitive, customized healthcare solutions to meet your treatment needs.

   GET A QUOTE

   Fill up the form
   and we will contact you as soon as possible.

   GET A QUOTE

   Fill up the form and we will contact you as soon as possible.

   Play Video

   Онлайн Консультации

   Подготовьтесь к лечению за границей Проконсультируйтесь с врачом онлайн!
   125 евро или
   150 долларов
   • Частная консультация
   • Аудиозвонок
   • Консультация по электронной почте
   • Бесплатное сопровождение координаторов HERA

   Online Consultation

   Get Prepared Well for Treatment Abroad Take Online Doctor Consultation!
   €125 or $150
   • Private Consultation
   • Audio Call
   • Conclusion by e-mail
   • Free Follow Up with HERA Case Managers
   Play Video

   Book an Appointment

   [latepoint_book_button]